• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ORHAN DURMUŞ

  1965 yılında Trabzon/Beşikdüzü İlçesinde doğdu. 1971 yılında, ailesiyle birlikte Eskişehir’e yerleşti. İlk, orta ve lise tahsilini, Eskişehir’de tamamladı. Üniversite tahsilini 1987 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı. Askerliğini, yedek subay olarak yerine getirdi. 1998 yılında, mali müşavirlik sınavını ilk hakkında kazanarak, meslek hayatına başladı. Kuruluş çalışmalarından itibaren (2001), Eskişehir AK Parti İl Başkanlığı’nda yer aldı. İl yönetim kurulu üyeliği, Merkez İlçe mali işler başkanlığı, İl Teşkilat Eğiticiliği, Odunpazarı İlçesi, kurucu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007 genel seçimlerinde, Eskişehir milletvekili aday adayı ve 2014 yerel seçimlerinde, Odunpazarı Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. 2009 yerel seçimlerinde Odunpazarı Belediye Meclis üyeliğine seçildi. AK Parti grup başkanvekili ve aynı zamanda Plan bütçe komisyonu, denetim komisyonu üyelikleri görevlerini yaptı. 2014 yerel seçimlerinde de Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti grup başkanvekili olarak, şehrimize ve AK Parti’ye hizmet etmektedir. STK faaliyetleri kapsamında, Eskişehir Kent Konseyi yürütme kurulu üyeliği ile eğitim kültür spor ve sosyal faaliyetler çalışma grubu başkanlığı yaptı. Tüketici Hakları alanında çalışmalar yaparak, Tüketiciler Birliği’nde Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı olarak, tüketici hakları ve tüketici sorunları üzerinde çalışmaya başladı. 2009 yılında genel merkezi Eskişehir’de olan, Tüketiciyi Destekleme Derneği’nin kurucu yönetim kurulu ve genel başkan vekili görevini yürüttü. 2010-2013-2016 yıllarında yapılan olağan kongrelerde, yeniden aynı göreve seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir. Avrupa Birliği Komisyonu’nun davetiyle Belçika-Brüksel’de, sivil toplum seminerlerine ve P2P çalıştayına katıldı. Uzun yıllar Türk Sanat Müziği ile ilgilenerek, korist ve solist olarak faaliyetlerine devam etti. 2006-2008 yıllarında, Eskişehir Türk Sanat Müziği Derneği başkanlığını da yürüterek, Türk Müziği Kültürü’ne katkı sağladı. Bu hobisini halen, Türk Dünyası Vakfı Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu’nda sürdürmektedir. Türk Sanat Müziği sazlarından, “ud” enstrümanını icra etmektedir. Sportif etkinliklere katılarak, İl düzeyinde yüzme hakemliği yaptı. Halen serbest muhasebeci ve mali müşavirlik yaparak iş hayatını sürdüren Orhan Durmuş, aynı zamanda, Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti grup başkanvekili olarak, şehrimizin ve bölge halkının yerel düzeydeki hizmetlerine, katkı sağlamaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Orhan Durmuş, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  ADEM KARA

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  RABİA ŞEYDA SIKIER

  1988 yılında Eskişehir’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Sırası ile Reşat Benli ilköğretim okulu, Orhangazi ilköğretim okulu ve Hoca Ahmet Yesevi lisesinde tamamladım. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldum. Üniversite hayatında hukuk kulübünde görev alarak çeşitli faaliyetlerde bulundum. Katılmış olduğum hukuk İngilizcesi eğitim programını ( TOLES) başarı ile tamamladım. Ardından Eskişehir barosunda staj eğitimini tamamladıktan sonra, 2015 yılında Eskişehir barosuna kayıtlı olarak Yıldırım hukuk bürosunda çalışmaya başladım. Uluslar arası patent Birliği’nin seminer programı, Türkiye avukatlar Sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfının fikri haklar hukuku, Ankara barosu avukatlık ve staj eğitim akademisinin marka hukuku konulu sertifikalı eğitimlere ve başka özel bireysel eğitimlere katılarak yöneldiği Sinaî Mülkiyet hukuku alanında Uzmanlaşma faaliyetlerini devam ettim. Halen Yıldırım hukuk bürosu bünyesinde Sınaî Mülkiyet Hukuku, bir işin hukuku, özel hukuk alanlarında çalışmalarına devam etmekte ve ak parti Eskişehir yönetim kurulu Üyesi ve Seçim işleri Başkanlığı görevini ifa etmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  HASAN HÜSEYİN BURGAZ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  METİN TEZİŞCİ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  ALPEREN TEKER

  1988 yılında Eskişehir'de doğdum.ilköğretimini murat atılganda Lise eğitimini Eskişehir Atayurt lisesinde tamamladım.Lisans eğitimini Atılım üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimini bölümünden mezun oldum.Yüksek lisans eğitimini atılım üniversitesi Ulusararası ilişkiler alanında yapmaktayım.Aktif siyasete 2018 yılında Ak parti İl Başkan yardımcısı ve Dış ilişkiler başkanı olarak başladım.Ticaret ile uğraşmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  YILMAZ ŞAHİN

  1957 yılında Niğde’nin Koyunlu Kasabasında dünyaya geldim. Aynı yıl ailemle Eskişehir’e ikamet etmeye başladık. İlk ve ortaokulu Eskişehir’de okudum. 1976 yılından itibaren ticaret yapmaya başladım. Siyasi hayatımı MSP ve Refah daha sonra Fazilet partisinde İl Başkan Yardımcılığı( mali ve idari işler başkanlığı) Alpu, Bozan, Osmaniye Koordinatörlüğü yaptım. Daha sonra 2008 yılında Ak Parti’de siyasete devam ettim. 2009-2014 yılları arasında Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundum.2011 yılında İl başkan yardımcılığı (mali ve idari işler başkanlığı) yaptım. 2013 yılında Yerel Yönetimler Başkanlığı görevinde bulundum. 2014 yılında Mahmudiye Koordinatörlüğü yaptım. Şimdide İl Başkan Yardımcılığı ( yerel yönetimler başkanlığı) görevine atandım. Evli ve 3 çocuk babasıyım ve 3 torun dedesiyim. Halen Ticari hayatım devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  METİN ÇEKİÇ

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  YUSUF BALCI

  1961 YILINDA ESKİŞEHİR’DE DOĞDUM.1979 YILINDA ESKİŞEHİR İMAM HATİP LİSESİ'NDEN MEZUN OLDUM. 1983 YILINDA İ.T.Ü SAKARYA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLARAK 1987-2010 YILLARI ARASINDA DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE MÜHENDİS, BAŞMÜHENDİS, ŞUBE MÜDÜRÜ, DAİRE BAŞKANI, GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVLERİNDE BULUNDUM. 2010-2014 YILLARI ARASINDA ESKİŞEHİR İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNİ SÜRDÜRDÜM. ‘2013 TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ’ AJANSINDA DANIŞMA KURULU BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPTIM. 2014-2018 YILLARI ARASINDA ZAFER KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİMDEN EMEKLİLİĞE AYRILDIM. AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI VE SİVİL TOPLUM HALKLA İLİŞKİLER BİRİM BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  MEHMET LORTOĞLU

  1979 Mahmudiye doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Maliye Yüksek Lisansı yapmıştır. Ulusal firmalarda üst düzey yönetici olarak uzun yıllar çalışmıştır. Mali Müşavir olan Lortoğlu, bağımsız olarak Mali Müşavirlik yapmaktadır. İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.2015-2017 yıllarında Odunpazarı ilçesi yerel yönetimler başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Halen İl Başkan yardımcısı ve Mali ve idari işler başkanlığı yapmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  METİN TUNABOY

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ADEM GÜNDÜZ

  11/09/1982 Tarihinde Erzurumun Ilıca ilçesinde doğdu.İlk ve ota öğrenimini Kocaeli Gebzede tamamladı. Lise öğrenimini de Gebze İmam Hatip lisesinde tamamlayan Adem GÜNDÜZ ,Üniversite öğrenimine Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İşletme Fakültesinde devam etmektedir. İlk gençlik yıllarında Refah Partisi gençlik kollarında siyasete başladı .2003 yılında AK Partiye katılan Adem GÜNDÜZ halen ticaretle uğraşmakta olup, 2009 yılından bu yana aktif olarak Eskişehir Ak Parti teşkilatında çeşitli kademelerde görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MUHAMMET MEKİN DURCEYLAN

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  NESLİHAN ÇAVDAR

  1988 AKSARAY DOĞUMLUYUM.İLK VE ORTAOKULU İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU İLKOĞRETİM OKULUNDA,LİSEYİ YUNUSEMRE SÜPER LİSESİNDE OKUDUM.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM.AİLE ŞİRKETİMİZ OLAN ÇAVDAR YAPI MÜHENDİSLİK FİRMASINDA ÇALIŞMAKTAYIM.SİYASİ HAYATIMA 2017 YILINDA İL KADIN KOLLARI YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞI GÖREVİ İLE BAŞLADIM