• ×

  İl Başkanı

  ZİHNİ ÇALIŞKAN

  Zihni Çalışkan, 1973 yılında Bulgaristan’tan da doğdu. İlkokul ve ortaokulu, Eskişehir’de tamamladı. Liseyi, Askerî Lisede okuduktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazanarak, 1996 yılında mezun oldu. 1998 yılında, avukatlık stajını tamamlayarak, serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Halen bu mesleğine devam etmektedir. 2002 yılında, Eskişehir Barosu İnsan Hakları Komisyonu üyeliği görevini de yürütmüştür. Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetlerine, Balkan Göçmenleri Genel Başkanlığı göreviyle başladı. Daha sonra, Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanlığı ile devam etti. Bu görevi halen devam etmektedir. Aynı zamanda, Tüketiciyi Destekleme Derneği Onur Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Siyasi hayatı Ak Parti’de başladı. Önce, 2004-2009 yılları arasında ve devamında 2009-2014 yılları arasında, Odunpazarı Belediye Meclisi üyeliği ve imar komisyonu başkanlığı ve üyeliği, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi imar ve hukuk komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. Odunpazarı Belediyesi meclis başkanvekilliği ve Büyükşehir Belediyesi grup sözcülüğü yaptı. Bu arada, 2006 yılında, İl yerel yönetimler başkanlığı da yaparak, teşkilat birikimi ve tecrübesine sahip oldu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde, Tepebaşı Belediyesi Başkanlığı için aday adayı oldu. Adaylığı gerçekleşmeyince, İl Teşkilatı tarafından, Tepebaşı Belediyesi meclis üyeliği görevi uygun görülerek, bu göreve seçildi. Halen, Tepebaşı Belediyesi meclis üyesi ve son dönemde aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak, görevlerine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Zihni Çalışkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ADEM GÜNDÜZ

  11/09/1982 Tarihinde Erzurumun Ilıca ilçesinde doğdu.İlk ve ota öğrenimini Kocaeli Gebzede tamamladı. Lise öğrenimini de Gebze İmam Hatip lisesinde tamamlayan Adem GÜNDÜZ ,Üniversite öğrenimine Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İşletme Fakültesinde devam etmektedir. İlk gençlik yıllarında Refah Partisi gençlik kollarında siyasete başladı .2003 yılında AK Partiye katılan Adem GÜNDÜZ halen ticaretle uğraşmakta olup, 2009 yılından bu yana aktif olarak Eskişehir Ak Parti teşkilatında çeşitli kademelerde görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ADEM KARA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET FURTUNA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET TURAN YILDIZ

  03.04.1957 tarihinde Sivas- Ulaş- Eskikarahisar köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, orta , lise ve T.C.D.D Çırak Okulunu Sivas’ta okudu. 1975 yılında Eskişehir’e geldi. 1979 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Anadolu Üniversitesi) İşletme Fakültesini bitirdi. Siyasete 1973 yılında başladı. 1976yılında MSP Gençlik Kolları Yönetimi, 1978- 1980 yıllarında MSP İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 1983 yılında Refah Partisi Kurucu Merkez İlçe Başkanlığı ve çeşitli kademelerde görev aldı. 1998 yılında Fazilet Partisi Kurucu Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Müfettişliği, Saadet Partisi ve Has Parti Kurucu İl Yönetim Kurucu Üyeliği, Ak Parti Üyeliği, Mahalle Başkanlığı. Sivil Toplum , çeşitli derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği, halen İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyeliği. EDİ-KOOP 1992- 2008 yıllarında yöneticilik , Eskişehir Tüketim Kooperatifleri Birliği Başkanlığı 1995- 2008, Tüketim Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkanlık 1997-2008 , Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı 1997- 2008. TÜLOMSAŞ’ tan emekli(2011) Az miktarda Fransızca bilir. Evli ve beş çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALPEREN TEKER

  1988 yılında Eskişehir'de doğdum.ilköğretimini murat atılganda Lise eğitimini Eskişehir Atayurt lisesinde tamamladım.Lisans eğitimini Atılım üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimini bölümünden mezun oldum.Yüksek lisans eğitimini atılım üniversitesi Ulusararası ilişkiler alanında yapmaktayım.Aktif siyasete 2018 yılında Ak parti İl Başkan yardımcısı ve Dış ilişkiler başkanı olarak başladım.Ticaret ile uğraşmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BÜLENT KARA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAFER ADIGÜZEL

  1961 Gölpazarı doğumluyum. Lise mezunuyum. Eskişehir elektrikçiler odası başkanlığı yapmaktayım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CENGİZ OVALI

  1970 Eskişehir doğumludur. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirmiştir. 1998-2003 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2003 yılından itibaren Eskişehir’deki Özel ve Kamu hastanelerinde uzman hekim olarak görev yapmaktadır. Önceki dönemlerde AK Parti’ de il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelikleri, Sosyal İşlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılında ise AK Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirilmiştir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DİLARA AKDAĞ KOCAOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMEL GENCER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMRAH YILMAZTÜRK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENGİN ÇAPAR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERGİN GÜL

  06.08.1981 yılında Eskişehir Çifteler ilçesinde doğdum. İlköğrenimimi Çifteler, Ortaöğrenimimi Eskişehir Atatürk Lisesi, Lise öğrenimimi ise Eskişehir Süleyman Çakır Lisesinde tamamladım. 2004 yılında Bingöl Kiğı’da Yedek Subay olarak askerlik görevimi tamamladım. 26.06.2003 Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4 yıllık İşletme Programını; 30.07.2008 Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik; 31.05.2010 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2 yıllık Finans Bankacılık ve Sigortacılık Programı; 06.06.2016 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2 yıllık Hukuk Bölümü Adalet Programından mezun oldum. Şuan inşaat malzemeleri satışı ticareti ve özel konut inşaatı müteahhitliği yapmaktayım. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERKAN GEDİK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH KIRBAŞ

  1987 yılında Eskişehir/Sivrihisar ilçesinde doğdum. İlkokulu Murat Atılgan İlkokulunda, ortaokulunu Atatürk ilköğretim okulunda ve lise eğitimimi Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamladı. Ardından Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Stajını DSİ 3. Bölge Müdürlüğünde yaptı. Bitirme tez çalışmasını Kırka Boraks maden ocağında tamamladı. Bir dönem özel şirketlerde jeoloji ve işletme mühendisi olarak çalıştıktan sonra, şuanda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalında yüksek lisans yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Ak Parti Eskişehir İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif siyasete atılmıştır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FERİHA ERTORUN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÖKHAN ELMAS

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜLENDAN UFUK İLİM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAKAN ÇİZMELİOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN HÜSEYİN BURGAZ

  1982 yılında Ankara'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimlerini Ankara'da tamamladı. Üniversite tahsilini Afyon Kocatepe Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümünde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. 2007-2013 yılları arasında Ulaşım Sektöründe yönetici pozisyonunda çalıştı. 2007-2009 yıllarında Genel Müdür Asistanlığı, 2009-2013 yılları arasında Eskişehir - Kütahya ve Afyon Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2013 yılında Eskişehir Kültür Başkenti Ajansında Etkinlikler Müdürlüğü ve Kalıcı Eserler Dairesi Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Ajansın devamı niteliğinde faaliyet gösteren Türk DÜnyası Vakfı'nda Kalıcı Eserler Koordinatörü olarak devam etmektedir. Siyasete 2011 yılında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Yerel Yönetimler Başkanı ve Seçim İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 Yerel Seçimlerinde ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İl Gençlik Kolları adına Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve 1 çocuk babası olan Hasan BURGAZ iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAYATİ ÇAKMAK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLKNUR MUMCU

  1980 Eskişehir doğumluyum. Öğrenim hayatımı Eskişehir de tamamladım.Anadolu üniversite si iktisat mezunuyum. Özel bir şirkette uzun süredir yönetici olarak çalışmaktayım. Önceki dönem il yönetiminde, seçim işleri başkan yardımcılığı ve İl Eğitmenliği yaptım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMAİL KOCA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT KESKİN

  1962 YILINDA ALPU'DA DOĞDUM. İLK VE ORTA ÖĞRENİMİMİ ALPU'DA OKUDUM. 1980-1982 YILLARI ARASI İZMİR BORNOVA'DA ULAŞTIRMA ÇAVUŞ OLARAK ASKERLİK GÖREVİMİ BİTİRDİM. İLÇEMDE ÜRETİCİLİKLE UĞRAŞIYORUM. REFAH PARTİSİ'NDE İLÇE BAŞKANLIĞI FAZİLET PARTİSİ'NDE DE İLÇE YÖNETİMİNDE BULUNDUM. 2001 YILINDA İLÇEMDE ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'Nİ KURMAKLA GÖREVLENDİRİLDİM. 2002 YILI MAYIS AYINA KADAR KURUCU İLÇE BAŞKANLIĞI YAPTIM. İLÇE TEŞKİLATINDAKİ ARKADAŞLARIMIN DA ÖNERİLERİYLE 28 MART 2004 SEÇİMLERİNDE İLÇEMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUM. EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ALİ AKTAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET BAŞKAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ERGİN

  01.06.1966 Eskişehir Mahmudiye doğumluyum. Evli iki çocuk babasıyım. İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Eskişehirde, yükseköğrenimimi de Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladım. Halen Eskişehirde servis işletmeciliğine Eser Koop firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmekteyim. Önceki İl Yönetiminde Mihalıççık İlçe Koordinatörü olarak görev aldım. Şuanki İl Yönetiminde de Beylikova İlçe Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KILIÇ

  1970 Eskişehir Doğumlu Evli iki çocuk babası Klas Servis İşletmeciliği şirketinde personel taşıma ve kurumsal araç kiralama sektörüyle hizmet vermekteyi.2007 Yılından bu yana Odunpazarı merkez ilçede ve şuanda il teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KOYUNCU

  1981 Yılında Rize’de doğdum. İlk, orta ve liseyi burada bitirdim.1999 yılında İstanbul’a çalışmak için gittim. Otomotiv Sektörünün çeşitli alanlarında yer aldım.2011 yılında kendi işimi kurdum.2013 yılında Alpata Otomotiv Davetiyle Eskişehir’e geldim. Şuan sahibim bulunduğum ARES motorlu araçlar LTD ŞTİ Olarak beş yıldır burada faaliyet göstermekteyim. Ak parti il yönetimine Başkanımız Sayın zihni Çalışkan ile beraber katılmış olup siyasi kariyerimi başlamış bulunmaktayım evli ve üç çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET LORTOĞLU

  1979 Mahmudiye doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Maliye Yüksek Lisansı yapmıştır. Ulusal firmalarda üst düzey yönetici olarak uzun yıllar çalışmıştır. Mali Müşavir olan Lortoğlu, bağımsız olarak Mali Müşavirlik yapmaktadır. İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.2015-2017 yıllarında Odunpazarı ilçesi yerel yönetimler başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Halen İl Başkan yardımcısı ve Mali ve idari işler başkanlığı yapmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  METİN ÇEKİÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  METİN TEZİŞCİ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  METİN TUNABOY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET MEKİN DURCEYLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT GÜRBÜZER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ALKAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA PEKER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NESLİHAN ÇAVDAR

  1988 AKSARAY DOĞUMLUYUM.İLK VE ORTAOKULU İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU İLKOĞRETİM OKULUNDA,LİSEYİ YUNUSEMRE SÜPER LİSESİNDE OKUDUM.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM.AİLE ŞİRKETİMİZ OLAN ÇAVDAR YAPI MÜHENDİSLİK FİRMASINDA ÇALIŞMAKTAYIM.SİYASİ HAYATIMA 2017 YILINDA İL KADIN KOLLARI YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞI GÖREVİ İLE BAŞLADIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NUMAN ÖZDEMİREL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER AKBIYIK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER ERTOY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZLEM ÜNALIR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RABİA ŞEYDA SIKIER

  1988 yılında Eskişehir’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Sırası ile Reşat Benli ilköğretim okulu, Orhangazi ilköğretim okulu ve Hoca Ahmet Yesevi lisesinde tamamladım. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldum. Üniversite hayatında hukuk kulübünde görev alarak çeşitli faaliyetlerde bulundum. Katılmış olduğum hukuk İngilizcesi eğitim programını ( TOLES) başarı ile tamamladım. Ardından Eskişehir barosunda staj eğitimini tamamladıktan sonra, 2015 yılında Eskişehir barosuna kayıtlı olarak Yıldırım hukuk bürosunda çalışmaya başladım. Uluslar arası patent Birliği’nin seminer programı, Türkiye avukatlar Sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfının fikri haklar hukuku, Ankara barosu avukatlık ve staj eğitim akademisinin marka hukuku konulu sertifikalı eğitimlere ve başka özel bireysel eğitimlere katılarak yöneldiği Sinaî Mülkiyet hukuku alanında Uzmanlaşma faaliyetlerini devam ettim. Halen Yıldırım hukuk bürosu bünyesinde Sınaî Mülkiyet Hukuku, bir işin hukuku, özel hukuk alanlarında çalışmalarına devam etmekte ve ak parti Eskişehir yönetim kurulu Üyesi ve Seçim işleri Başkanlığı görevini ifa etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP KOÇHAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RUKİYE GÜNAL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEDEF ÖZGÜNEŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASİN UĞUR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YILMAZ ŞAHİN

  1957 yılında Niğde’nin Koyunlu Kasabasında dünyaya geldim. Aynı yıl ailemle Eskişehir’e ikamet etmeye başladık. İlk ve ortaokulu Eskişehir’de okudum. 1976 yılından itibaren ticaret yapmaya başladım. Siyasi hayatımı MSP ve Refah daha sonra Fazilet partisinde İl Başkan Yardımcılığı( mali ve idari işler başkanlığı) Alpu, Bozan, Osmaniye Koordinatörlüğü yaptım. Daha sonra 2008 yılında Ak Parti’de siyasete devam ettim. 2009-2014 yılları arasında Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundum.2011 yılında İl başkan yardımcılığı (mali ve idari işler başkanlığı) yaptım. 2013 yılında Yerel Yönetimler Başkanlığı görevinde bulundum. 2014 yılında Mahmudiye Koordinatörlüğü yaptım. Şimdide İl Başkan Yardımcılığı ( yerel yönetimler başkanlığı) görevine atandım. Evli ve 3 çocuk babasıyım ve 3 torun dedesiyim. Halen Ticari hayatım devam etmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF BALCI

  1961 YILINDA ESKİŞEHİR’DE DOĞDUM.1979 YILINDA ESKİŞEHİR İMAM HATİP LİSESİ'NDEN MEZUN OLDUM. 1983 YILINDA İ.T.Ü SAKARYA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLARAK 1987-2010 YILLARI ARASINDA DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE MÜHENDİS, BAŞMÜHENDİS, ŞUBE MÜDÜRÜ, DAİRE BAŞKANI, GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVLERİNDE BULUNDUM. 2010-2014 YILLARI ARASINDA ESKİŞEHİR İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNİ SÜRDÜRDÜM. ‘2013 TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ’ AJANSINDA DANIŞMA KURULU BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPTIM. 2014-2018 YILLARI ARASINDA ZAFER KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİMDEN EMEKLİLİĞE AYRILDIM. AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI VE SİVİL TOPLUM HALKLA İLİŞKİLER BİRİM BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM.